Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera

0
595
- Reklama -

Posiadanie swojego „m”  – to nie tylko łazienka, kuchnia i kilka pokoi, ale przestrzeń, na którą decydujemy, kupując mieszkanie od dewelopera. Czego szukać? Oto kilka przydatnych wskazówek, jak nie kupować kota w worku.

123rf.com

Wysoka jakość, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Kupując nowe mieszkanie, chcemy mieć pewność, że przyszła nieruchomość będzie wyposażona zgodnie z najwyższymi standardami. Możesz dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób zakupu nieruchomości od dewelopera, podczas rozmowy z deweloperami projektu lub przez niezależną kontrolę placu budowy.

Korytarz, drzwi frontowe, schody

123rf.com

Nie możesz skupić się tylko na parametrach charakteryzujących mieszkanie. Powinieneś również zainteresować się tym, co bezpośrednio do niego przylega: balkonem, korytarzem lub klatką schodową.

Po zapoznaniu się z propozycją dewelopera zapytaj go, jakiego rodzaju materiałów użyto do dekoracji balkonu, wykonania schodów lub podłóg na korytarzu. Źle wykonany balkon może Ciebie narazić na znaczne wydatki.  Dlaczego?

Jeśli kupiłeś mieszkanie, będziesz odpowiedzialny za konsekwencje wad konstrukcyjnych, na przykład wycieki w suficie u sąsiada na dole. Balkon może również prowadzić do powodzi mieszkających pod Tobą sąsiadami.

Ponadto nadmierna wilgotność doprowadzi do powstawania pleśni i grzybów, których usuwanie jest czasochłonne i kosztowne. Aby nie testować balkonu na ulewny deszcz, lepiej upewnić się, że jest solidnie wykonany.

Kupując mieszkanie pod klucz lub w trakcie budowy, zwróć uwagę na estetyczną dekorację sąsiednich pomieszczeń: klatka schodowa, winda. Przed zakończeniem transakcji należy dowiedzieć się, czy materiały użyte do ich dekoracji naprawdę zapewniają łatwość użytkowania. W przeciwnym razie nie da się uniknąć kosztownych i zapewne długich napraw.

Chodniki i zieleń

Architektura krajobrazu wokół budynku jest aspektem, na który też należy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania. Elementy wchodzące w skład środowiska powinny być wysokiej jakości, ponieważ cena mieszkania obejmuje również sprzedaż gruntów w okolicy.

Tylko sprawdzone i trwałe materiały mogą budzić zaufanie; szczególną uwagę należy zwrócić na beton, kostkę brukową i płyty chodnikowe. Muszą być odporne na zmienne warunki pogodowe.

Nowoczesne kompleksy mieszkalne często oferują pobliskie miejsca do spacerów ze zwierzętami lub zabawy z dziećmi. Terytorium w pobliżu domu, które nie jest przykryte lub właściwie wyposażone, może stanowić zagrożenie dla dzieci.

Pęknięte lub śliskie płyty chodnikowe są częstą przyczyną poważnych obrażeń, a nie brukowany dziedziniec zapewnia, że ​​wszystko będzie brudne po deszczu.

Fasada

Ludzkie oko jest zadowolone z pięknych rzeczy, ale nie pomyl się. Oprócz walorów estetycznych nie mniej ważny jest praktyczny aspekt dekoracji budynku.

Odpowiednia izolacja ścian może wpływać na zużycie energii w sezonie grzewczym, a w rezultacie na wysokość rachunków. Ponadto profesjonalna izolacja ścian zapobiega powstawaniu tzw. mostków zimna.

123rf.com

Kupując mieszkania od dewelopera, musisz mieć 100% pewności, że w zamian otrzymasz niezawodne, kompleksowe rozwiązanie z gwarancją na wiele lat.

- Reklama -