Nierówne ściany w mieszkaniu: metoda poziomowania

0
453
- Reklama -

Dość często w naszych domach, zwłaszcza w starych budynkach, ściany po budowie są nierówne. I wciąż jest skromnie powiedziane: różne zagłębienia, falista powierzchnia, pustki w betonie. Ktokolwiek nawet przykleił go do tapety, wie doskonale – wszystkie te wady, czasem wydaje się, że budowniczowie robią to celowo.

Jeśli chcesz, aby mieszkanie po remoncie w pełni spełniało wszystkie niezbędne standardy, na pewno będziesz musiał wyrównać ściany. W tym przypadku nie ma znaczenia, jakiego rodzaju dekoracji ściennych użyjesz w przyszłości: wklej tapetę, po prostu pomaluj ściany lub wykończ je płytkami ceramicznymi. I nawet jeśli do tego celu użyjesz paneli dekoracyjnych, będziesz musiał trochę wyrównać ściany, ponieważ panele są montowane na drewnianych listwach i muszą być instalowane ściśle poziomo. Jeśli ściana jest bardzo zakrzywiona, wówczas równomierne zamocowanie panelu będzie problematyczne.

pixabay.com

Aby wyrównać ściany za pomocą szpachli, najprawdopodobniej będzie potrzebowała ogromnej ilości. Na przykład – aby wyrównać ściany w pomieszczeniu o powierzchni do 10 m2, musisz użyć około 150 kg proszku wetonitu – jest to początkowo suchy proszek, z którego po dodaniu wody można przygotować pastę w postaci pasty. Obecnie vetonit jest jednym z najpopularniejszych rodzajów szpachli, ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Droższe analogi tego materiału są również produkowane, na przykład kompozycje wykonane przez Knauf. W porównaniu do wetonitu są bardziej plastyczne iz tego powodu znacznie wygodniej jest z nimi pracować.

Niewątpliwie ilość potrzebnej szpachli zależy od wypukłości na ścianach, ale najprawdopodobniej musisz być przygotowany na to, że dużo tego materiału będzie potrzebne.

pixabay.com

Wpływ koloru tapety na twoje samopoczucie

Aby stworzyć atmosferę przytulności i komfortu w domu, ludzie wklejają tapety na ścianach. Niewątpliwie piękny wzór i paleta kolorów tego materiału wykończeniowego może zmienić pokój w przytulne gniazdo. Ale wybierając tapetę, nie wszyscy myślą o prawidłowym doborze kolorów. Ale na próżno, ponieważ udowodniono, że kolor ma ogromny wpływ na osobę, jej psychiczne i fizyczne samopoczucie.

Rozważmy bardziej szczegółowo wpływ niektórych kolorów na osobę.

Kolor niebieski (nawiązujący do jego spokojnych, niebieskawych tonów) jest doskonałym lekarstwem na bóle głowy. Niebieskie tapety będą świetnie wyglądać w salonie, gdzie cała rodzina zbiera się po ciężkim dniu pracy. Ponadto tapety z przewagą niebieskiego pomagają wizualnie powiększyć przestrzeń pokoju.

Najbardziej przyjemne dla ludzkich oczu jest zieleń. Ten kolor tapety może zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru u osób z chorobami sercowo-naczyniowymi, ma korzystny wpływ na emocjonalną stronę osoby, pomagając pozbyć się stresu. Doskonały zielony kolor będzie wyglądał w pokoju dziecinnym.

Biały jest neutralny. Będzie świetnie wyglądać w każdym pomieszczeniu. Kolor ten zawsze kojarzy się z czystością, świeżością, wigorem, dlatego tapety z przewagą tego koloru będą doskonale „kojące”.

Brązowy kolor tapety stworzy w pomieszczeniu poczucie ciepła i prawdziwej domowej atmosfery. A co przede wszystkim czuje człowiek, gdy wraca do domu? To jest komfort.

- Reklama -