Podstawowe kryteria wyboru pojedynczego łóżka

0
663
- Reklama -

Osoba spędza jedną trzecią swojego życia we śnie, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze łóżka. Wygodne miejsce do spania, w którym można się zrelaksować i zanurzyć w świecie słodkich snów, jest kluczem do dobrego samopoczucia zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W naszym artykule porozmawiamy o pojedynczych łóżkach, które można nazwać najpopularniejszą opcją aranżacji pokoju dla dziecka, nastolatka lub osoby dorosłej. Ten mebel powinien być jak najbardziej wygodny dla właściciela, łączyć wygodny rozmiar, przestronność, funkcjonalność, optymalny design, niezawodność.

Standardowe łóżko pojedyncze ma następujące wymiary: szerokość – 80 cm, długość – 190 cm Aby zmienić wymiary łóżka, najlepiej zamówić jego produkcję według indywidualnych parametrów. W takim przypadku jego szerokość i długość można zwiększyć o 20–25 lub więcej centymetrów. Modele ze standardowego zakresu rozmiarów można stosować zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

pixabay.com

Funkcje konstrukcyjne

Klasyczna wersja łóżek pojedynczych zawiera następujące elementy:

  • rama;
  • wsparcie;
  • podstawa łóżka;
  • zagłówek;
  • stopka.

Ponadto konstrukcja koi może obejmować ściany boczne, wbudowane szuflady lub mechanizm podnoszący. Przedziały te służą do przechowywania pościeli i znajdują się pod podstawą łóżka. Najczęściej wykonany w postaci dwóch szuflad lub jednej przestronnej niszy. Stopa, głowa i rama łóżka są twarde lub miękkie, z tapicerką wykonaną z materiału tekstylnego lub skóry. Ta ostatnia opcja umożliwia zmianę projektu i stylu mebli, wybierając je do konkretnego wnętrza pokoju. Twarde elementy wykonane z drewna można ozdobić rzeźbionymi wzorami lub pomalować farbą, tworząc w ten sposób stylowy mebel.

Podstawa pojedynczego łóżka wykonana jest w jednej z dwóch opcji: litej lub w postaci lameli. Każdy z modeli ma swoje zalety. Lamele sprawiają, że produkt jest ergonomiczny i zapewnia swobodny przepływ powietrza pod materacem. Solidny fundament wygląda na bardziej niezawodny i trwały.

Popularne materiały

Do produkcji pojedynczego łóżka najczęściej stosuje się panele drewniane (MDF, płyta wiórowa), a producenci oferują również produkty z naturalnego litego drewna lub metalu. Wybór materiału zależy od preferencji smakowych i budżetu. Ważne jest, aby surowce charakteryzowały się właściwościami bezpieczeństwa dla zdrowia i trwałości. Zamawiając łóżko, zwróć uwagę na rodzaj zapięcia. Konstrukcja musi być niezawodna, wytrzymywać duże obciążenia robocze, utrzymywać kształt i stabilność w czasie.

Jako tapicerkę najczęstszymi opcjami są tkaniny, skóra naturalna lub sztuczna. Najczęściej jest to miękki materiał, który sprawia, że ​​łóżko jest bardzo przytulne i wygodne.

Konstrukcja z pojedynczym łóżkiem

pixabay.com

Dekoracja i kolor łóżka zależy od wieku właściciela i stylu wnętrza pokoju. Konstrukcja modeli dla dzieci może być celowo zabawna, wykonana w formie samochodzika, tronu księżniczki itp. Jako dekoracja łóżka dziecięcego stosowane są kręcone granice ozdobione dużymi rysunkami, wizerunkami zwierząt i postaci z bajek. Kolorowe modele dla dzieci stają się ulubionym miejscem na wakacje dla dzieci i stylowym meblem w pokoju.

Produkty dla nastolatków i dorosłych są bardziej powściągliwe. Charakteryzują się lakonicznymi formami, eleganckimi dekoracjami w postaci kręconych nóg, rzeźbionym wykończeniem ramy i głowy. Godnym elementem wnętrza są modele wykonane z litego drewna, które pokryte są barwnikami podkreślającymi naturalny wzór. Ich dekoracja może również służyć jako abstrakcyjny lub kwiatowy ornament na głowie, różne intarsje.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj