Ciepła podłoga nie jest już luksusem

0
488
- Reklama -

Ogrzewanie podłogowe nie jest już luksusem, ale wygodą w przystępnej cenie

Obecnie ogrzewanie podłogowe jest aktywnie wykorzystywane przez konsumentów domowych, stało się niedrogie i nie wymaga specjalnych kosztów instalacji. Za pomocą urządzeń grzewczych tego formatu ogrzewa się strefy pomieszczenia znajdujące się daleko od grzejników. Producenci oferują przyzwoity zakres ogrzewania podłogowego, które różnią się rodzajem instalacji, wymiarami, bezpieczeństwem i innymi parametrami.

Jakie są rodzaje ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe doskonale uzupełni zakres działań w celu stworzenia odpowiedniego mikroklimatu wewnętrznego. Jeśli instalacja ogrzewania podłogowego jest przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę, wówczas układanie można wykonać bez problemów pod parkietem.

Zakres takich systemów jest podzielony na kategorie:

  • woda;
  • pręt;
  • kabel.

Systemy ogrzewanych podłóg, z wyjątkiem wody, działają w oparciu o system kablowy, przez który przepływa prąd. Ceramiczne elementy drutów nagrzewają się i wydzielają strumień ciepła do wykładziny podłogowej.

Systemy kablowe są bardzo popularne wśród kupujących; można je również podzielić na kilka rodzajów. Wybierając system ciepłej podłogi, poszukaj dodatkowych akcesoriów i komponentów.

pixabay.com

Czego potrzebujesz do zainstalowania ciepłej podłogi

Maty to urządzenia służące do wyposażania podgrzewanej wody podłogi. Produkowane są na bazie styropianu, co pozwala im zmniejszyć straty ciepła podczas funkcjonowania podłogi, a także zwiększają niezawodność systemu ciepłej podłogi.

Folie – dwie warstwy polimeru z elementem grzejnym, dzięki ich zastosowaniu montaż podłogi jest wygodny i szybki. Dwie warstwy folii układa się pod płytkami, parkietem, laminatem i innymi powłokami.

Regulator temperatury jest ważną częścią systemu, która pozwala dostosować intensywność ogrzewania podłogowego. Za pomocą kontrolera system jest uruchamiany i wyłączany. Wybierając ten element, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę moc grzewczą systemu.

Potrzebne będą również kable jednożyłowe i dwurdzeniowe.

Częste nieporozumienia dotyczące działania systemu ogrzewania podłogowego:

  • Wysokie zużycie energii elektrycznej.
  • Porażenie prądem podczas chodzenia po podłodze.
  • Hałas związany z funkcjonowaniem systemu.
  • Szkodzi zdrowiu.

Ta metoda ogrzewania pomieszczeń została przetestowana przez wystarczającą liczbę osób na całym świecie, popularność ogrzewania podłogowego tylko rośnie.

- Reklama -